Przejdź do treści

Hala udojowa

Każda hala udojowa, każdy system udojowy wykorzystuje podciśnienie po to, aby pozyskać mleko od krowy. Hale udojowe Dairymaster to innowacyjne konstrukcje wykorzystujące podciśnienie takie samo jakiego używa cielak, pijący mleko z wymienia krowy. Systemy udojowe Dairymaster to wysokowydajne urządzenia dojące krojone na miarę dla każdego gospodarstwa.

Karuzele

Karuzela Swiftflo to najbardziej zaawansowany system hal karuzelowych na świecie. Poziomy wyposażenia zależą od poziomu automatyzacji jakiej oczekuje hodowca. Karuzela Swiftflo może być zaprojektowana w różnych rozmiarach, aby spełnić potrzeby każdego klienta. Nasz zespół projektowy służy pomocą we wszystkich aspektach projektowania hali, a personel techniczny służy wszechstronną radą i pomocą. Karuzela Dairymaster Swiftflo jest wykonana z zaawansowanych materiałów i ma budowę modułową. Wszystkie części są produkowane w tym samym miejscu, co zapewnia optymalną integrację.

Swing-Over

Hale udojowe typu Swing-Over to idealne rozwiązanie dla hodowców posiadających stada od 40 do 300 krów mlecznych, w których obsługą dojenia zajmuje się tylko jedna osoba. Jeden pulsator na dwa stanowiska, czyli mniejsza liczba aparatów udojowych pozwala na obniżenie kosztów zakupu oraz eksploatacji hali. Zaletą hali Swing-Over jest to, że kanał jest znacznie bardziej przejrzysty, co zapewnia lepsze warunki pracy. Przewody mleczne są krótsze, co oznacza lepsze dojenie, mniejsze koszty konserwacji i lepsze ustawienie aparatu. Ta hala jest niezwykle oszczędna, ponieważ wiele zadań można wykonać dzięki automatyzacji.

MobiStar

Ta mobilna hala udojowa jest w pełni wyposażoną halą typu Swing-Over. MobiStar Swing jest synonimem szybkości montażu oraz elastyczności zastosowań, może być używana tymczasowo lub na stałe. Istnieje możliwość dopasowania ramp do mobilnej hali udojowej, dzięki czemu można ją ustawić praktycznie w dowolnym miejscu. Dzięki wydajności do 100 krów na godzinę jest nie tylko rozwiązaniem problemów dotyczących doju, ale także dobrą inwestycją na przyszłość. Hala udojowa ma konstrukcję modułową z przedziałem technicznym i kanałem udojowym.

ModuStar

ModuStar to w pełni przygotowana, solidna hala udojowa, która pozwala na uruchomienie hali w jeden dzień. Hala udojowa jest modułowa, łatwa w rozbudowie i wyposażona w rozwiązania techniczne Dairymaster. Dostarczana hala udojowa jest wstępnie zmontowana w około 85%, dlatego czas instalacji na miejscu jest minimalny. ModuStar można skonfigurować i dostarczyć w częściach, które można łatwo połączyć nad kanałem udojowym. Dzięki temu hala udojowa może znajdować się również w trudno dostępnych miejscach. Moduły ModuStar lub ich części można łatwo umieścić we właściwym miejscu w hali, dzięki prostym zabiegom logistycznym.

Double Up

Hala Double Up ma klasyczną konstrukcję, czyli posiada jedną jednostkę udojową na jedno stanowisko. Ta opcja jest idealna, gdy hodowca chce zmaksymalizować swoją przestrzeń roboczą, a także w przypadku dojenia różnych grup technologicznych w gospodarstwie.

Systemy wykrywania rui

System MooMonitor+ działa na zasadzie pasa zakładanego na szyję krowy, który z łatwością wykrywa indywidualne ruje i wszelkie związane z nimi zdarzenia, poprze specjalistyczne z analizy. Monitoruje dzienne zachowania krów i wychwytuje specyficzne aktywności, takie jak: pobranie paszy, przeżuwanie, odpoczynek oraz różne poziomy aktywności krów. Funkcjonalności te pomagają w wykrywaniu objawów rujowych i kontrolowaniu zdrowotności stada i dobrostanu zwierząt w gospodarstwie. MooMonitor+ podnosi zyskowność produkcji poprzez mniejsze zapotrzebowanie na pracowników, poprawę wskaźników reprodukcji i dobrostanu, minimalizację kosztów wynikających z przeoczonych rui, bądź późno zdiagnozowanych schorzeń.