Przejdź do treści

Bukaciarnia

Hodowcy bydła opasowego wiedzą, że liczy się każdy gram pobranej paszy, który wpłynie na przyrosty dzienne zwierząt. W tym dziale znajdziesz wyposażenie i systemy, które w łatwy sposób przyczynią się do zwiększenia wskaźników dziennych przyrostów. Znajdziesz tu rozwiązania, które ułatwią Twoją codzienną pracę dając Ci więcej czasu dla siebie.

Poidła

Bez prawidłowego pojenia krów nie ma możliwości wykorzystania ich pełnego potencjału produkcyjnego. Poidła przeznaczone do pojenia z możliwością ogrzania wody znajdujących się w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na zewnątrz budynku, w których temperatura może spaść poniżej 0°C. Zapewniają zwierzętom swobodny dostęp do wody oraz jej wystarczającą ilość. Wykonane ze stali nierdzewnej o grubości 1,5 mm. Konstrukcja gwarantuje pełne bezpieczeństwo zwierząt, nie ma wystających narożników i krawędzi. Regulowana wysokość zapewnia swobodny dostęp do powierzchni wody.

Wentylatory

Prawidłowa wentylacja obiektów inwentarskich (obór, ferm, kurników, stajni) to gwarancja świeżego powietrza i zdrowych zwierząt. Wentylatory do bukaciarni cyrkulują powietrze, zmniejszając: stres cieplny, wilgoć, amoniak, siarkowodór, dwutlenek węgle i inne niebezpieczne gazy. Dzięki temu zdecydowanie spada ryzyko infekcji oraz ilość owadów w obiekcie. Takie warunki zapewniają zwierzętom idealne warunki do rozwoju, poprawiając ich samopoczucie i przyrosty. Konstrukcja wentylatorów została zaprojektowana tak, aby zapobiec drganiom i zapewnić długą żywotność wentylatora.

Wygrodzenia

Wygrodzenia, bramki przepędowe, drabiny paszowe to podstawowe wyposażenie każdej bukaciarni dla uzyskania optymalnych warunków utrzymania cieląt. Wygrodzenia wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta maksymalnie wykorzystując miejsce w bukaciarni. Planujemy wszystko z uwzględnieniem wieku zwierząt, rodzaju bydła, masy ciała oraz w zależności posiadania rogów. Wygrodzenia wykonujemy z rur stalowych pierwszego gatunku. Produkt końcowy jest ocynkowany ogniowo o grubości 80 mikronów.

Kurtyny

W hodowli bydła opasowego bardzo ważnymi czynnikami są sprawna wentylacja, a także odpowiednie oświetlenie bukaciarni. Coraz częściej buduje się bukaciarnie o lekkich konstrukcjach, w których ściany boczne w całości bądź w pewnej części stanowią kurtyny. W zależności od potrzeb indywidualnych hodowcy mogą wybrać różne rodzaje. Częściowe kurtyny przesuwne są zazwyczaj wykonane z poliwęglanu, natomiast rolowane na całej powierzchni bocznej z tworzywa sztucznego. Dodatkowo montowana jest siatka ochronna, która uniemożliwia przedostanie się do bukaciarni np. ptactwu. Starowanie kurtynami odbywa się ręcznie lub automatycznie.

Hale łukowe

Hale łukowe niewątpliwie są znakomitymi powierzchniami magazynowymi, ale sprawdzą się także idealnie jako bukaciarnia dla bydła opasowego. Są ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania, które z powodzeniem zastępują tradycyjne budynki inwentarskie. Wysokie i przestronne łuki stanowią doskonałe miejsce do hodowli bydła. Hale tunelowe to optymalny układ konstrukcyjny użytkowany całorocznie. Zaprojektowano je zgodnie z polskimi normami adekwatnymi dla tradycyjnych budynków, co oznacza, że są odporne na silne wiatry, gwałtowne podmuchy i nie wymagają uciążliwego odśnieżania w okresie zimowym.